0

Athletic Bilbao nadigrao Gijon u posljednjoj utakmici devetog kola Primere

Athletic Bilbao je sa 3:0 na svom terenu savladao Gijon u posljednjoj utakmici devetog kola Primere.

Susaeta je doveo domaćina u vodstvo na San Mamesu u 29. minuti na asistenciju Williamsa.

Baskijci su imali penal u 42. minuti, no udarac Aduriza s bijele tačke brani Alberto, ali lopta se odbija do napadača Athletica koji drugi put ne griješi i rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu viđen je jedan pogodak, a realizator je ponovo Aduriz, koji u 67. minuti na asistenciju Beñata postavlja konačnih 3:0.

Rezultati devetog kola: Celta - Real Madrid 1:3, Granada - Betis 1:1, Sevilla - Getafe 1:1, Malaga - Deportivo 2:0, Levante - Real Sociedad 0:4, Las Palmas - Villareal 0:0, Barcelona - Eibar 3:1, Atletico Madrid - Valencia 2:1, Athletic Bilbao - Gijon 3:0.