0

AS Roma u posljednjoj minuti ostala bez dva boda

FENA
AS Roma je remijem u Messini (1:1) najvjerovatnije posustala u utrci za prvaka Italije. Rimljani su primili izjednačujući pogodak iz jedanesterca u posljednjoj minuti dvoboja.

Nakon pogotka krilnog igrača Mancinija u prvom poluvremenu činilo se da je Tottijeva ekipa na putu prema pobjedi, ali u samoj završnici Cristian Chivu napravio je u svom šesnaestercu prekršaj nad Arturom Di Napolijem, a udarac s bijele tačke realizirao je Alessandro Parisi.

Taj rezultat ostavio je Romu na 42 boda iz 19 utakmica, devet bodova iza Intera, koji je jučer postavio rekord italijanske prve lige s 12 uzastopnih pobjeda.

Palermo se konsolidirao na trećem mjestu pobjedom od 2:0 nad Udineseom, a AC Milan ostvario je treću uzastopnu pobjedu, savladavši s 3:1 ekipu Reggine.

Rezultati susreta 19. kola italijanskog nogometnog prvenstva:

AC Milan - Reggina 3:1 Atalanta - Livorno 5:1 Cagliari - Ascoli 1:0 Chievo - Catania 2:1

Messina - AS Roma 1:1 Palermo - Udinese 2:0 Sampdoria - Fiorentina 0:0 Empoli - Parma 2:0 Torino - Inter Milan 1:3