Premiership
90

Arsenal kiksao kod kuće protiv fenjeraša, odluka o tituli više nije u njihovim rukama

E. B.
Nogometaši Arsenala su kiksali kod kuće u 32. kolu engleskog Premiershipa odigravši samo 3:3 protiv posljednjeplasiranog Southamptona.

Southampton je odlično otvorio susret i već nakon 14 minuta je vodio sa 2:0 pogocima Carlosa Alcaraza i Thea Walcotta, a na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu gostiju 2:1 nakon što je Gabriel Martinelli u 20. postigao gol.

Duje Ćaleta-Car je u 66. minuti donio ponovo dva gola prednosti Southamptonu i činilo se da će gosti osvojiti velika tri boda kojim bi pobjegli sa začelja tabele.

No, Arsenal je u samom finišu susreta uspio stići do boda. Najprije je Martin Odegaard u 88. minuti smanjio na 3:2, a konačnih 3:3 je postavio Bukayo Saka u 90. minuti.

Ovim kiksom Arsenal je sudbinu o tituli prvaka prebacio u ruke Manchester Cityja. Arsenal sada ima pet bodova više od Cityja, ali i dvije utakmice više.

Rezultat i strijelci:

Arsenal - Southampton 3:3 (Martinelli 20', Odegaard 88', Saka 90' - Alcaraz 9', Walcott 14', Ćaleta-Car 66')