Maradonina magija
0

VIDEO / Argentina slavila, sudije ponovo "slijepe"

Sarajevo-x.com
Argentina je u okviru osmine finala Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici ubjedljivo savladala Meksiko sa 3:1 čime je izborila prolazak u nastavak takmičenja, gdje će ih dočekati Njemačka.

Maradonini izabranici igrali su na krilima Carlosa Teveza, a dodatni vjetar u leđa dale su im sudije koje su napravile novu katastrofalnu grešku.

Prvi gol Tevez je zabio u 26. minuti na asistenciju Lionela Messija. Linijski sudija nije vidio Teveza, koji je pogodio iz dubokog ofsajda. Sudijska greška izazvala je burnu reakciju Meksikanaca, a Rafael Marquez je dobio žuti karton zbog prigovora.

Novi gol Argentincima poklonio je Osorio čiju je katastrofalnu grešku iz 33. minute Higuain pospremio u mrežu.

I u drugom poluvremenu Tevez je bio najagilniji u redovima argentinske reprezentacije. U 52. minuti postigao je jedan od najljepših golova prvenstva topovskim šutem sa 25 metara.

Meksikanci su do kraja meča uspjeli ublažiti poraz lijepim golom Hernandeza u 71. minuti.

U četvrtfinalu Svjetskog prvenstva susrest će se Argentina i Njemačka.