2

Navijači zasuli teren teniskim lopticama i prekinuli derbi, Tabaković pogodio kad je meč nastavljen

N. M.
Veliki derbi Druge Bundeslige između Herthe i HSV-a bio je prekinut otprilike pola sata jer su navijači teren Olimpijskog stadiona u Berlinu zasuli teniskim lopticama.

Bacali su navijači loptice na teren dobrih 20 minuta i nisu dozvolili da se meč igra pa je sudija povukao igrače s terena pri rezultatu 0:0 u 65. minuti.

"Nova godina, ali problemi ostaju. Nikada nećemo potpisati tvoju ideju o nogometu", pisalo je na transparentu navijača Herthe.

Oni su tako izrazili protest protiv krovne njemačke nogometne asocijacije (DFB), koja je najavila novi plan o privatizaciji klubova, što je u Njemačkoj naišlo na oštre osude.

Utakmica je nastavljena nakon pola sata pauze, HSV je brzo stigao do vodstva preko Muheima, ali ekspresno uzvraća Hertha i to preko reprezentativca BiH Harisa Tabakovića, koji pogađa za 1:1.

Nakon toga je ubrzo Reis vratio HSV-u vodstvo jer je pogodio za 2:1 i poveo tim ka pobjedi.

Inače HSV je trenutno drugoplasirani tim na tabeli Cvajte s 37 osvojenih bodova, a Hertha je tek deseta sa 11 bodova manje (26).