Zbog loših rezultata na ZOI
0

Medvedev traži ostavke u Ruskom olimpijskom odboru

Ruski predsjednik Dmitrij Medvedev pozvao je čelnike Ruskog olimpijskog odbora da podnesu ostavke nakon slabog nastupa reprezentacije na Olimpijskim igrama u Vancouveru.

Rusija je u Kanadi osvojila samo 15 medalja od čega samo tri zlatne što je znato slabije od svih dosadašnjih nastupa ove sportske velesile na zimskim olimpijskim igrama.

U Torinu su prije četiri godine, primjerice, Rusi osvojili osam zlata, šest srebra i osam bronci, a u Vancouveru su na ljestvici medalja, koja za kriterij uzima broj zlata, zauzeli tek 11 . mjesto.

Čelnici ruskoga sporta su prije odlaska u Kanadu kao cilj najavljivali 40 medalja i plasman među tri najbolje nacije na ljestvici medalja. Medvedev sada traži njihove ostavke, kao i odlazak trenera koji su pripremali sportaše koji nisu ispunili očekivanja.

"Odgovorni moraju skupiti snage za odlazak", rekao je Medvedev.