sport
0

Liga prvaka: Real - Juventus 2:1

Real je poveo golom Ronalda u 23. minuti. Trezeguet izjednačava u 45., a pobjedu za Real u 73. minuti donosi Roberto Carlos.

U jednoj tvrdoj polufinalnoj utakmici, pred oko 78.000 gledatelja, Real je uspio ostvariti minimalnu prednost pred revanš utakmicu protiv Juventusa. Rezultat 2:1 vodi Real u 4. finale Lige prvaka u posljednjih 6 godina.

Golovi za Real postigala su dva Brazilca. prvi gol je dao Ronaldo za vodstvo od 1:0 u 23. minuti susreta, a drugi je za pobjedu dao Roberto Carlos u 73. minuti susreta. Zlata vrijedan gol u gostima za Juventus postigao je David Trezeguet minut prije kraja poluvremena.

Sastavi: Real Madrid: Casillas, Salgado, Hierro, Helguera, Carlos, Makelele, Guti, Zidane, Figo, Morientes (Solari 80), Ronaldo (Portillo 50).

Juventus: Buffon, Ferrara, Iuliano (Pessotto 46), Thuram, Birindelli, Tudor, Conte, Zambrotta, Nedved (Di Vaio 82), Del Piero, Trezeguet.

Sutra je u drugom polufinalu Lige prvaka na rasporedu ogled starih gradskih rivala Intera i Milana.