Košarka
5

Tri poena Nurkića u pobjedi Denvera nad Knicksima

Denver Nuggetsi su u Madison Square Gardenu kao gosti slavili protiv New York Knicksa rezultatom 101:96.

Denver je tako upisao treću pobjedu u posljednja četiri meča, dok su Knicksi nastavili sa serijom poraza i ovo je već peti vezani poraz tima iz New Yorka.

Gosti su odigrali odlično prvo poluvrijeme, a posebno drugu četvrtinu u kojoj je razlika u jednom trenutku iznosila 19 poena. Nakon odmora Knicsi su zaigrali bolje i posljednju četvrtinu dočekali u egalu. Utakmica se lomila u završnici u kojoj je Denver bio uspješniji i slavio rezultatom 101:96.

Goste su predvodili Barton i Galinari sa postignutih 19 poena s tim da je Barton dodao i 10 skokova. Jusuf Nurkić je za nešto više od sedam minuta provedenih na parketu upisao tri poena i jedan defanzivni skok. Carmelo Anthony i Porzingis su bili najbolji strijelci New Yorka, a skupili su po 21 poen.