Košarka
9

Teletoviću 17 poena u novom porazu Phoenixa od ekipe Oklahome

Piše: S. H.
Košarkaši Phoenix Sunsa već dugo ne znaju za pobjedu, a ovaj put ih je na domaćem terenu porazila ekipa Oklahoma City Thundera rezultatom 122:106. Mirza Teletović je pružio zapaženu partiju, postigavši 17 poena za 20 minuta koliko je igrao.

Nakon lošeg početka utakmice i zaostatka od devet poena za ekipom Oklahome, Phoenix je odigrao veoma dobru drugu četvrtinu izjednačivši rezultat te je poluvrijeme završilo neriješeno.

Ipak, u preostale dvije četvrtine Phoenix je posustao, a Oklahoma sigurnom igrom pobjedu nije dovodila u pitanje. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kevin Durant sa 32 i Russell Westbrook sa 29 poena.

U ekipi Sunsa najefikasniji su bili Markieff Morris sa 23, Archie Goodwin sa 20 i Mirza Teletović sa 17 poena, od čega je 14 poena postigao u drugoj četvrtini.