Eurobasket
0

Srbija bolja od domaćina Poljske

Košarkaši Srbije upisali su pobjedu u četvrtfinalnoj skupini F Eurobasketa. U ogledu koji je bio jako bitan za plasman u četvrtfinale Srbija je pobijedila domaćina Poljsku 77-72.

Premda su cijelim tokom utakmice vodili, srpski košarkaši nisu imali lagan put do uspjeha, koji im zajedno sa pobjedom protiv Španije u prvoj fazi natjecanja, donosi drugu pobjedu u skupini.

Odličnom igrom početkom posljednje četvrtine Poljska je gotovo potpuno poništilia visoko vodstvo Srbije (56-40). Pet minuta prije kraja je Poljska došla do 64-62, ali do totalnog preokreta nisu uspjeli doći.

Nenad Krstić je bio najbolji u pobjedničkoj momčadi s 18 poena i osam skokova, dok su ga dobro pratili Milenko Tepić sa 11 poena, te po tri skoka i asistencije, kao i Novica Veličković sa 10 poena i sedam skokova.

Kod Poljaka istaknimo Koszareka (16 poena i četiri asistencije) i centra Gortata (inače igrača Orlando Magica), koji je postigao 16 poena uz devet skokova.

Eurobasket, grupa F, 2. krug, 1. kolo:

Srbija - Poljska 77-72

Turska - Španjolska 63-60

Slovenija - Litva (kasnije)

Tabela: 1. Turska 3-0, 2. Srbija 2-1, 3. Slovenija 1-1 (-1), 4. Poljska 1-2, 5. Španjolska 1-2, 6. Litva 0-2 (-1).