Peto kolo Eurolige
74

Real nakon drame savladao Barcelonu, Musa skroman u košarkaškom El Clasicu

Košarkaši Reala pobijedili su u Madridu u 5. kolu Eurolige ekipu Barcelone rezultatom 65:64 te su se tako izdvojili na liderskoj poziciji najjačeg evropskog takmičenja.

Barcelona je odlično ušla u utakmicu i imala je solidnu prednost nakon prve četvrtine. Ipak, Real se budi do poluvremena, a na odmor se otišlo s rezultatom 30:28 za Barcelonu.

Pravi preokret odigrao se u trećoj četvrtini koja je u potpunosti pripala Realu pa su u posljednju dionicu ušli s prednosti od čak 10 poena prednosti. Međutim, ponovo dolazi do preokreta u igri pa se Barcelona vraća. Uslijedila je dramatična završnica koja je na kraju ipak pripala Realu s pola koša razlike.

Najbolji u redovima Reala bio je Deck s 20 poena, dok je Poirier dodao 14. Bh. reprezentativac Džanan Musa igrao je 18 minuta i za to vrijeme imao skroman učinak od po četiri poena i asistencije uz jedan skok.

Hernanhomez je bio najefikasniji kod Barcelone s 13 poena, a istakao se Vesely s double-double učinkom od 12 poena i 10 skokova.

Real Madrid je prvi na tabeli Eurolige s pet pobjeda iz pet utakmica, dok je Barcelona na omjeru 4-1.