25

Počeo play-off NBA lige: Sacramento se vratio nakon 16 godina i savladao šampiona

H. H.
Malik Monk je postigao 32 poena za Sacramento (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Sacramento Kingsa slavili su na domaćem parketu protiv Golden State Warriorsa rezultatom 126:123 na startu play-offa NBA lige.

De'Aaron Fox odigrao je briljantnu partiju sa 38 poena, od čega čak 29 u drugom poluvremenu utakmice i vodio je Kinsge do velikog trijumfa protiv aktuelnih prvaka.

Malik Monk je završio susret sa 32 poena, a Domantas Sabonis je ostvario 12 poena i 16 skokova za domaće koji su prvi put nakon 16 godina izborili plasman u doigravanje.

Steph Curry je predvodio Warriorse sa 30 poena, Klay Thompson dodao je 21, a Wiggins i Poole po 18 poena.

Darius Garland postigao je 17 poena, a Jarrett Allen 14 poena i 14 skokova za Klivlend. Evan Mobley je imao osam poena šuta 4 od 13.

Iznenađenje su napravili New York Knicksi koji su kao gosti savladali Cleveland Cavalierse rezultatom 101:97, a sjajni su bili Jalen Brunson sa 27 i Julius Randle sa 19 poena.

Domaćima nije pomogao ni fenomenalni Donovan Mitchell sa 38 poena, Darius Garland postigao je 17 poena, a Jarrett Allen je imao 14 poena i 14 skokova.

Nešto ranije, Jaylen Brown je imao 29 poena i 12 skokova, a Boston Celticsi su iskoristili lošu šutersku noć Atlanta Hawksa i slavili su 112:99 u prvoj utakmici play-offa Istočne konferencije.

Jayson Tatum je postigao 25 ​​poena, 21 u prvom poluvremenu. Derrick White je završio sa 25 poena i 11 skokova za Boston, koji je domaćin druge utakmice u utorak.

Dejounte Murray je predvodio Hawkse sa 24 poena, osam skokova i šest asistencija. Trae Young je dodao 16 poena.

James Harden je pogodio sedam trojki i imao 23 poena i 13 asistencija, dok je Joel Embiid postigao 26 poena, a Philadelphia 76ersi su lako savladali Brooklyn Netse rezultatom 121:101.

Na drugoj strani, Bridges je postigao 30 poena za Netse.