Druga ABA liga
5

OKK Spars osmom uzastopnom pobjedom savladao Helios i učvrstio se na drugoj poziciji

(Foto: H. M./Klix.ba)
Košarkaši OKK Spars savladali su Helios Domžale u meču 21. kola Druge ABA lige na domaćem terenu rezultatom 79:66 čime su se učvrstili drugu poziciju na tabeli, a ovo im je bila osma uzastopna pobjeda u ovom takmičenju.

Prvu četvrtinu obilježio je veliki broj grešaka i s jedne i s druge strane, a u prvih 10 minuta postignuto je samo 28 poena (16:12 za Spars).

Spars je u drugoj dionici zaigrao puno bolje, što se ne može reći za goste iz Slovenije, a oni su uspjeli postići 30 poena naspram 17 koliko su postigli košarkaši Heliosa i na poluvrijeme bh. predstavnik je otišao s prednošću od 17 poena razlike.

Već tada je bilo jasno da će sarajevski tim upisati 16. pobjedu u Drugoj ABA ligi, osmu uzastopnu, a do kraja meča domaći košarkaši nisu dopustili gostima da pronađu pravi ritam i mirno su susret priveli kraju. Rezultat je na kraju glasio 79:66 za Spars.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Durmo i Grubelić koji su postigli po 20 poena dok je kod gostiju Pašajlić ubacio 17 poena.