43

Nurkić ostao na pragu double-double učinka u duelu prepunom tenzija

D. P.
Nurkića su u nekoliko puta razljutili protivnici (Foto: Screenshot)
Košarkaši Sacramento Kingsa savladali su Phoenix Sunse rezultatom 114:106 u duelu u kojem je bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić zabilježio prilično dobru partiju.

Iza Nurkića je prilično uzbudljiva utakmica koja ipak nije završena u njegovu korist, odnosno na stranu njegovih Phoenix Sunsa.

Do drugog uzastopnog poraza Phoenix je stigao nakon što je vodio tokom cijelog prvog poluvremena. Međutim, Kingsi su u trećoj dionici napravili nevjerovatnu seriju, završili je s plusom od 21 poena i tu već riješili sva pitanja oko pobjednika.

Nurkić je meč završio na pragu double-double učinka. Postigao je 15 poena te dodao devet skokova uz tri asistencije.

Treba naglasiti da reprezentativca BiH nije bilo u igri u trećoj četvrtini zbog navodnog udarca u nos kojeg je dobio, no vratio se u nastavku i bio je podrška svom timu. Inače, duel je obilovao tenzijama, a u nekoliko navrata izrevoltiran je bio i sam Nurkić.
Goste je do pobjede vodio DeAaron Fox s 34 poena, dok je u Phoenixu najefikasniji bio Devin Booker s 28 poena.