Eurobasket
0

Makedonija iznenadila Izrael, Njemačka Rusiju!

Prve dvije utakmice drugog dana Europskog košarkaškog prvenstva u Poljskoj ponudile su dva iznenađenja.

U skupini A u Poznanu, u kojoj će Hrvatska od 19:15 sati u 2. kolu igrati protiv Grčke, Makedonija je pobijedila Izrael 82-79 (40-39) i upisala prvu pobjedu na turniru, nakon što je u prvom kolu izgubila od Grčke s 32 koša razlike, dok je izraelska vrsta upisala i drugi poraz, nakon startnog protiv Hrvatske.

Izrael u drugom poluvremenu nije uspio niti jednom stiži niti do izjednačenja, a kamoli do vodstva, ali je konstantno prijetio Makedoniji, pa je Limonad 35 sekundi prije kraja ubacio koš za smanjenje prednosti Makedije na 77-76. No, u završnici Makedonci nisu dopustili preokret.

Najefikasniji u njihovim redovima bio je Antić sa 19 koševa, dok je Massey dodao 15 poena. U Izraelu su najbolji strijelci bili Burstein s 25 i Halperin s 20 koševa, dok je Eliyahu ubacio 12 poena.

Veliko iznenađenje u B skupini u Gdansku priredili su košarkaši Njemačke koji su svladali Rusiju 76-73 (45-31). Nijemci su utakmicu otvorili s vodstvo 6-0, te su tokom svih 40 minuta imali vodstvo u svojim rukama, iako su Rusi na kraju uspjeli ugroziti njihovu pobjedu. Njemačka je na odmor otišla s 14 koševa razlike, 45-31, a istu je prednost imala i nepunih 8 minuta prije kraja susreta, 64-50. Ipak, Rusija se vratila serijom 10-0, ali nije uspjela napraviti potpuni preokret.

Njemačku je vrstu predvodio Jan-Hendrik Jagla s 19 poena i 11 skokova, dok su kod Rusa bolji od ostalih bili Kelly Mc Carty (6 skokova) i Anton Ponkrašov s 12 poena.