Košarka
20

Liga 12: Sparsi i dalje nezaustavljivi, slavlje Kaknja na domaćem terenu

Ekipa Seada Balića nastavila sa stopostotnim učinkom (Foto: Arhiv/Klix.ba)
U prve tri utakmice današnjeg rasporeda 6. kola Lige 12 Sparsi su na domaćem terenu nastavili sa stopostotnim učinkom u ovoj sezoni. Ovog puta stradao je novajlija u ligi, mostarski Student (88:80). U preostala dva meča Kakanj je na domaćem terenu sa 77:64 Swisslion iz Leotara, dok je Zrinjski u Mostaru slavio protiv Bošnjaka (80:73).

Trener Sparsa Sead Balić pred ovaj meč je izjavio da njegov tim mora bolje otvoriti meč nego je to bio slučaj u prethodnom kolu kada su slavili protiv Bošnjaka u Hadžićima (70:63).

Međutim, i u meč protiv Studenta iz Mostara Sparsi su ušli "dizelaški". Do kraja poluvremena nisu uspijevali napraviti značajnu prednost, a rezultat je u nekoliko navrata bio na strani Mostaraca.

Prelomni period meča bila je treća četvrtina u koju su Sparsi ušli sa prednošću od tri razlike (42:39), a onda su krenuli još ofanzivnije i odlučnije, te su treću četvrtinu okončali sa razlikom od 14 poena. Bilo je 66:52.

U posljednjoj četvrtini Sparsi su rutinski završili meč. Iako rezultat kazuje da su se Mostarci u posljednjih deset minuta vratili na osam razlike, to se desilo tek u posljednjoj minuti meča koji je završen konačnim rezultatom 88:80.

Najviše poena, ukupno 25, postigao je bivši reprezentativac BiH, centar Sparsa Kenan Bajramović, a odličan je bio i njegov saigrač i reprezentativac naše zemlje Dalibor Peršić sa 21 poenom.

Najviše poena, čak 34, za Student upisao je Ismet Sejfić.

Kakanj je na domaćem terenu sa 77:64 slavio protiv Swissliona iz Leotara i tako upisao četvrtu pobjedu u ovoj sezoni.

Najviše poena za domaći tim postigao je Obrad Tomić, ukupno 17, čemu je dodao i 13 skokova.

U redovima Swissliona najbolji strijelac bio je Marko Rikalo sa 19 poena.