Prvenstvo BiH
6

Košarkaši Slobode slavili u Čapljini, Širokom Brijegu pripao derbi s Leotarom

Nova pobjeda košarkaša Slobode (Foto: OKK Sloboda)
Košarkaši Slobode pobijedili su Čapljinu u gostima u okviru 13. kola prvenstva BiH za košarkaše rezultatom 91:82.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, ali su potpuno stali u drugoj četvrtini pa se na odmor otišlo s vodstvom Čapljine 47:44.

Ipak, Sloboda je ponovo zaigrala dobro u nastavku meča. Kontrolisali su igru, prednost je konstantno rasla i bez problema su upisali novu pobjedu.

Najbolji igrač Slobode bio je Durmo s double-double učinkom od 16 poena i 13 skokova, a odličan je bio i Mustapić s 23 poena i devet asistencija. Sudžum je kod Čapljine postigao 23 poena i imao osam skokova, dok je Jugović ubacio 19 poena.

Sloboda je na šestom mjestu Prvenstva BiH sa šest pobjeda i isto toliko poraza, dok je Čapljina na 10. poziciji s omjerom 5-6.

U drugoj današnjoj utakmici ekipa Širokog Brijega razbila je u derbiju kola Leotar sa 101:78. Široki je na trećem mjestu, dok je Leotar drugoplasirani na tabeli iza lidera Sparsa.