Košarka
14

Košarkaši Igokee odbranili titulu državnog prvaka

Piše: N. J.
Košarkaši Igokee odbranili su titulu državnog prvaka savladaši večeras na svome terenu ekipu Širokog Brijega 54:51.

Na taj način je tim iz Laktaša u četvrtoj utakmici finalne serije osigurao naslov prvaka, osvojivši trofej ukupnim rezultatom 3:1.

Široki je prvi dio igre dobio 17:13, nakon čega su u drugoj četvrtini oba tima pružila slabu partriju. Ipak, na poluvrijeme je Igokea otišla sa dva poena prednosti, a rezultat je glasio 25:23.

U drugom dijelu su oba tima nastavila sa jakom odbranom, a opet su uspješniji bili domaćini koji su u posljednju dionicu utakmice ušli sa četiri poena prednosti (39:35).

U posljednjim minutama susreta Igokea je imala i devet poena prednosti, ali košarkaši Širokog nisu odustajali. Na kraju, nisu ipak imali snage za preokret, te je susret završen pobjedom Igokee 54:51, što je bilo dovoljno za osvajanje novog trofeja.