Sedmi poraz
20

Juniorska košarkaška reprezentacija BiH na posljednjem 16. mjestu završila Eurobasket

Juniorska košarkaška reprezentacija BiH na posljednjem 16. mjestu završila je učešće na Eurobasketu koje se održava u Latviji nakon što su u posljednjem susretu poraženi od Ukrajine rezultatom 94:88.

Bh. juniori su tako poraženi na svih sedam utakmica koliko su odigrali na Eurobasketu, a pored Ukrajine koja nas je savladala dva puta, naš tim je poražen od Finske dva puta, Španije, Litvanije i Italije.

Što se tiče posljednjeg meča, Ukrajina je puno bolje otvorila meč i već nakon prve četvrtine imali su deset poena prednosti, da bi naš tim boljom igrom u drugoj četvrtini smanjio taj zaostatak i pred poluvrijeme stižemo na samo -2.

Ipak, ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Ukrajina opet bila bolja, a kada su vratili stečenu prednost, naš tim nije imao snage da se opet vrati i doživjeli smo novi poraz.

Podsjećamo, naš tim je jučer poražen od Finske zbog čega smo iz A divizije ispali u B diviziju.

U finalu Eurobasketa za juniore igraju Latvija i Srbija, dok će za treće mjesto igrati Rusija i Francuska.