Košarka
0

Goodyear liga: Poraz Bosne u Vršcu

FENA
Košarkaši Bosne ASA BH Telecom pretrpjeli su 11. poraz u Goodyear ligi. U susretu 25. kola regionalnog takmičenja Bosna je poražena u Vršcu od Hemofarma rezultatom 94:78 (31:20, 22:14, 29:20, 12:24).

Tokom cijele utakmice domaći košarkaši imali su prednost, koja je u 28. minuti iznosila 30 poena (80:50). U posljednjem periodu su studenti serijom od 26:8 uspjeli smanjiti zaostatak na svega 12 poena (88:76). Ipak, nisu imali snage da u posljednje dvije minute preokrenu rezultat.

Najefikasniji kod Bosne bili su Perković sa 16, te Vasiljević i Bavčić sa po 15 poena, a kod Hemofarma Topić sa 31 i Dikanović sa 20 poena.

U posljednjem kolu Bosna u sljedeću subotu dočekuje Olimpiju.

Rezultati 25. kola košarkaške Goodyear lige:

Široki ERONET - Pivovarna Laško 85:87 Vojvodina - Geoplin Slovan 93:84 Cibona - Helios 92:84 Union Olimpija - Zagreb 75:70

Hemofarm - Bosna ASA BH Telecom 94:78 FMP - Zadar 84:78

U nedjelju igraju Crvena zvezda - Partizan.

1. Partizan 14 19 5 2020:1827 43
  2. FMP 25 17 8 1960:1835 42
  3. Crvena zvezda 24 17 7 1921:1760 41
  4. Hemofarm 25 16 9 1998:1898 41
  1. Cibona 25 16 9 2052:1987 41
  2. Bosna ASA BHT 25 14 11 2012:1939 39
  3. Vojvodina 25 14 11 2110:2050 39