2

Fenomenalni Musa briljirao u pobjedi protiv Crvene Zvezde, zabio je 30 koševa

H. H.
Musa na utakmici protiv Crvene zvezde (Foto: Twitter)
Košarkaši madridskog Reala pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 101:94 u 32. kolu Eurolige uz fenomenalnu partiju Džanana Muse koji je postigao 30 poena.

Ovaj susret nije imao pretjerani rezultatski značaj jer je Real osigurao prvo mjesto poslije regularnog dijela, dok su Beograđani izgubili šansu za play-off.

U takvom meču, Zvezda je pružila dobru partiju. U jednom momentu sredinom treće četvrtine vodila je i sa 16 koševa prednosti (70:54), ali Real je uspio anulirati zaostatak i uslijedila je zanimljiva završnica.

U samom finišu "sijevalo" je sa svih strana, ali na kraju je Real slavio 101:94.

Musa je na terenu proveo 25 minuta i za to vrijeme je postigao 30 poena uz četiri skoka i dvije asistencije. Osim njega, istakli su se Hezonja sa 20 i Yabusele sa 16 poena.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Nedović sa 30 poena, a raspoložen je bio i Hanga sa 22.

Real je prvi na tabeli Eurolige sa 26 pobjeda i šest poraza, dok je Zvezda na 16. poziciji sa skorom 11-21.