Košarka
20

Euroliga: Poraz Cedevite od Olympiakosa, tri poena Muse, devet Gordića

U susretu 6. kola grupe B Eurolige Cedevita je na domaćem terenu poražena od Olympiakosa rezultatom 83:70.

Nakon tri uzastopne pobjede u Euroligi Cedevita je izgubila u Ciboninoj dvorani od Olympiakosa sa 70:83.

Cedevita je dobro otvorila utakmicu i završila prvu četvrtinu sa vodstvom 24:21, ali su do poluvremena gosti preokrenuli i otišli na odmor s pola koša prednosti (40:41).

U posljednje dvije četvrtine razlika se samo povećavala i Cedevita nije mogla da se nosi sa gostima iz Grčke koji su slavili i u prvom sudaru ova dva tima.

Džanan Musa je za domaći tim odigrao skoro sedam minuta i pogodio je jednu trojku, dok je Nemanja Gordić odigrao 26 minuta i 20 sekundi u kojima je upisao devet poena.

Olympiakos je i dalje prvi na tabeli grupe B sa omjerom od pet pobjeda i jednim porazom, dok je Cedevita na trećem mjestu sa tri pobjede i tri poraza.

U preostalim mečevima ove grupe sastaju se Laboral Kutxa - Olimpia Milano (u toku) i Anadolu Efes - Limoges (petak, 21:00 sati).