Prvo ime susreta
71

Džanan Musa blistao i u prvom poluvremenu protiv Olympiakosa, Real gazi i ne staje

D. P.
Novi odličan nastup (Foto: EPA-EFE)
Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa prvo je ime Real Madrida nakon prvog poluvremena euroligaške utakmice protiv Olympiakosa.

Real Madrid je u 23. kolu Eurolige dočekao Olympiakos, a u ovom meču sve je jasno već nakon prvog poluvremena. Dvije trećine bile su dovoljne da Real dođe nadomak ubjedljivog trijumfa, a nakon prvog dijela rezultat je 52:30.

Odličnom igrom u završnim minutama prvo ime u redovima Reala je naš Džanan Musa. Reprezentativac BiH je za samo 11 minuta na parketu postigao 10 poena, uz četiri skoka i jedne asistencije.

Musa je pogodio dvije trojke iz tri pokušaja, te je ubacio i dva šuta za dva poena iz također tri pokušaja. Ne bi bilo iznenađenje da naš košarkaš ponovo završi cijeli duel kao najbolji košarkaš svog tima.

Inače, Real je na pragu 20. pobjede u Euroligi što je i više nego dovoljno za prvo mjesto na tabeli. Prvi pratitelj Barcelona ima 15 pobjeda iz 22 meča.