Košarka
14

Devet poena Teletovića u porazu Phoenixa od najgoreg tima lige

Mirza Teletović je ubacio devet poena u utakmici koju su sinoć odigrali košarkaši Phoenix Sunsa i trenutno najgoreg tima lige Philadelphia 76ersa. Rezultat je bio 111:104 za 76erse.

Sunsi su nastavili redati poraze, te su ih sada skupili četiri u nizu. U prvoj dionici je Phila stvorila 14 poena prednosti (29:15), a iako su domaći zaigrali bolje u drugoj dionici, protivnik je na odmor ipak otišao s vodstvom od šest poena. Rezultat je bio 51:45.

Tim Jeffa Hornaceka je uspio doći do plus četiri tokom treće četvrtine, ali je to bilo sve. Gosti su do kraja bez većih problema stigli do trijumfa i konačne pobjede u ovom susretu.

Mirza Teletović je proveo 16 minuta na parketu. Ubacio je devet poena uz pogođena dva šuta iz igre. Dodao je još dva skoka i asistenciju. Brandon Knight je kod Phoenixa ubacio 21 poen, dok je Isaiah Canaan predvodio goste sa 22 poena.

Ovo je 76ersima tek druga pobjeda u sezoni, dok su Sunsi izgubili četvrti meč zaredom.