Košarka
9

Cedevita ubjedljiva protiv MZT-a, Musa ubacio šest poena

U 16. kolu ABA lige Cedevita je u gostima pobijedila MZT iz Skopja rezultatom 100:79.

Ovo je 11. pobjeda za Cedevitu u ovoj sezonu i trenutno je treća na tabeli, dok je MZT upisao 12. poraz i zauzima 13. mjesto.

Nakon ujednačene prve četvrtine koja je okončana vodstvom Cedevite od jednog poena razlike (22:21), zagrebački tim je do kraja poluvremena povećao prednost na čak 17 poena razlike (53:36).

Ispostavilo se da je ta "crna rupa" domaćeg tima u drugoj četvrtini bila prekretnica i Cedevita je do kraja prednost povećala za četiri poena razlike i slavila sa konačnih 100:79.

U redovima domaćeg tima 23 poena ubacio je Scott koji je skupio i osam skokova, dok je na drugoj strani James meč okončao sa 21 poenom i četiri asistencije.

Bosanskohercegovački reprezentativac u dresu Cedevite Džanan Musa uacio je šest poena za 14 minuta provedenih na parketu.

Musa je ove sezone nastupio u devet utakmica ABA lige, a njegov učinak je 8,1 ubačenih poena za prosječno 14 minuta igre po jednom meču.