0

Čapljina pobijedila Bosnu rezultatom 82:81

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Ekipa iz Čapljine je u utakmici 13. kola Lige 13 protiv Bosne odigrala kvalitetnu utakmicu i slavila rezultatom 82:81.

Košarkaši Bosne su dobro započeli utakmicu i stekli prednost od četiri koša, ali je ekipa iz Čapljine ubrzo izjednačila i povela. Nakon toga se igralo koš za koš.

U drugoj četvrtini su gosti napravili nešto veću rezultatsku razliku, te su održavali svoje vodstvo. Minut prije kraja utakmice je postalo izuzetno zanimljivo jer je Bosna smanjila zaostatak na samo tri koša, pa potom i na jedan koš. Dvadesetšest sekundi prije kraja je Bosna mogla doći do pobjede, ali je Hodžić promašio oba slobodna bacanja. Čapljina je slavila rezultatom 82:81.

Goste iz Čapljine, kojima je ovo bila deveta pobjeda u prvenstvu, predvodili su Jagodić Kuridža sa 20 poena i deset skokova, te Kovačević i Brkić sa po 15 poena. Najbolji u redovima Bosne bili su Hodžić sa 27, Sindis Demić sa 18 i Rahimić sa 16 poena.