Košarka
0

Alba poražena, Kikanović ponovo najbolji

(Foto: Alba Berlin)
U utakmici 22. kola košarkaške Bundeslige Alba je na domaćem terenu rezultatom 90:83 poražena od s.Oliver Basketsa iz Wurzburga.

Rezultat je tokom prve četvrtine bio promjenjiv, ali je ona okončana u korist gostiju (26:25) koji do kraja meča nisu dopustili Albi da dođe do prednosti. Utakmica se zakomplicirala u posljednjoj četvrtini kad je Alba izjednačila na 75:75, ali do preokreta nije došlo i gosti su slavili rezultatom 90:83.

Najviše poena na meču upisao je bh. reprezentativac Elmedin Kikanović koji je za Albu ubacio 24 poena i dodao pet skokova. Pratio ga je Lowery sa 19 poena, a na drugoj strani 22 poena i 11 skokova zabilježio je Tuttle.

Ovo je drugi put uzastopno da Kikanović bude najbolji strijelac Albe što pokazuje da je naš reprezentativac u odličnoj formi.