Košarka
0

ABA liga: Poraz Širokog od Hemofarma

Košarkaši Hemofarma su na svom parketu u utakmici 8. kola regionalne ABA lige pobijedili jedinog bh. predstavnika ekipu Širokog 74-70.

Najbolji su kod gostiju bili Ivan Ramljak sa 15 i Darko Planinić sa 12 poena. Kod domaće ekipe bh. reprezentativac Aleksej Nešović za nepunih 15 minuta na parketu postigao je dva koša te ubilježio tri asistencije i tri skoka.

Zagreb je uvjerljivo pobijedio slovenski Helios 72-57, te su time došli do četvrte pobjede u regionalnoj ABA ligi. Nastavak je to njihovih vrlo dobrih partija. Ponešeni historijskom pobjedom tokom sedmice protiv Žalgirisa u Euroligi, Zagreb je protiv Heliosa držao konce igre u svojim rukama od samog početka i na kraju pobijedio s uvjerljivih petnaest poena razlike. Već je prva četvrtina (21-11) odredila razvoj utakmice, a najbolji pojedinac na ogledu je bio Mario Kasun sa 20 poena i pet skokova.

Košarkaši Partizana su platili danak teškoj utakmici koju su imali prije nekoliko dana u Euroligi. Fantastičnim povratkom su slavili u Milanu, ali su zato ove subote upisali drugi poraz u ABA ligi. Pali su kod Zlatoroga 72-62.

Na rubu da upiše prvi poraz je bio Maccabi. Do samog kraja utakmice u Tel Avivu ih je mučila Union Olimpija, koja je također bila bez poraza do subote. Ipak je Maccabi je slavio 67-66, a u sastavu gostiju Ratko Varda je za desetak minuta na parketu postigao pet koševa uz tri skoka u odbrani. Lior Eliyahu je bio najveća enigma za Ljubljančane, te je utakmicu završio sa 19 poena i devet skokova.

Budućnost - Cibona (kasnije)

Redoslijed: 1. Maccabi 7-0 (-1), 2. Union Olimpija 7-1, 3. Cedevita 6-1 (-1), 4. Partizan 6-2, 5. Cibona 5-2 (-1), 6. Budućnost 4-3 (-1), 7. Zagreb 4-4...