Košarka
18

ABA liga: Gordić pogodio za pobjedu Igokee u Zadru

Nemanja Gordić
Košarkaši Igokeee slavili su na gostovanju kod Zadra u 7. kolu ABA lige 80-79. Pobjednički koš za gostujući sastav u Areni Krešimira Ćosića dao je bh. reprezentativac Nemanja Gordić 6 sekundi prije kraja.

Igokea je bolje otvorila utakmicu, nakon prve četvrtine vodila sa plus 6 (24-18), a na poluvremenu s plus 4 (41-37). U trećoj dionici Zadar je uspio preokrenuti rezultat i povesti s plus 3 na ulasku u posljednju četvrtinu, ali vodstvo nije uspio i zadržati.

Andrew Lawrence s 26 koševa predvodio je Zadar, ali je i promašio tricu za pobjedu. Toni Dijan dao je 12 koševa, a Marko Ramljak 11 koševa.

Kod Igokee je najefikasniji sa 15 koševa bio Branko Jorović. Gordić je susret završio sa 14 koševa.

ABA liga, 7. kolo:

Zadar - Igokea 79-80 Szolnoki - Union Olimpija 62-71

kasnije:

Cibona - Mega Vizura MZT Skopje - Krka

Tabela: 1. Partizan 5-1 (-1), 2. Cedevita 5-1 (-1), 3. Crvena zvezda 4-2 (-1), 4. Budućnost 4-2 (-1), 5. Igokea 4-3, 6. Cibona 3-3 (-1)...13. Zadar 2-5 (-1)...