sport
0

Kobe Bryant postigao 81 koš

FENA
Sinoć je na NBA parketima odigrano devet utakmica, a za senzaciju večer pobrinuo se nevjerojatni Kobe Bryant koji je u pobjedi Los Angeles Lakersa protiv Toronta (122:104) postigao 81 koš.

Bryant je tako ušao u historiju lige kao drugi najefikasniji igrač na jednoj utakmici. Rekord još uvijek drži Wilt Chamberlain koji je 1962. godine u dresu Philadelphije protiv New York postigao 100 koševa.

"Na kraju utakmice bio sam vrlo umoran, međutim motiv me tjerao naprijed," kazao je Kobe, čiji je dosadašnji rekord na jednoj utakmici bio 62 koša, koja je ubacio Dallasu u prosincu prošle godine, no tada je na parketu proveo tri četvrtine.

Ovoga puta odigrao je 41 minutu uz šut 28-46, od čega 7-13 trice, te 18-20 slobodna bacanja. Zanimljivo, Kobe je ispucao 46 lopti, a svi njegovi suigrači zajedno 42 lopte. Kobe je dodao i 6 skokova, 2 asistencije, 3 ukradene lopte i jednu blokadu.

Kada je pet minuta prije kraja utakmice Bryant postigao tricu za vodstvo 108:96 i ubacio svoj 70-ti koš gledatelji u Staples Centru ustali su na noge i pozdravili novog člana uglednog kluba "70" u kojem su uz Chamberlaina i Elgin Baylor, David Thompson i David Robinson. Kluba koji Michael Jordan nije uspio dohvatiti. "Air Jordanov" rekord na jednoj utakmici je 69 koševa.

"Niti kao dječak se nisam usudio sanjati da ću doći na korak do rekorda Wilta Chamberlaina. Zaista sam sretan i ponosan," dodao je Bryant.

Vodeća momčad lige Detroit je protiv Houstona (99:97) upisala 33. pobjedu sezone, od čega sedmu uzastopce. Najbolji igrači u dresu Pistonsa bili su Chauncey Billups (24) i Richard Hamilton (24), Ben Wallace je dodao 13 koševa i 15 skokova, dok su Rasheed Wallace i Maurice Evans ubacili po 11 koševa. Goste je predvodio Tracy McGrady (43 koša, 9 skokova, 5 asistencija).

Pobjednički niz nastavio je Denver pobijedivši na gostovanju San Antonio (89:85). Bila je to peta uzastopna pobjeda Nuggetsa, u čijim redovima su petorica igrača imala dvoznamenkasti broj koševa - najviše Carmelo Anthony (20) i Earl Boykins (19). Spurse je predvodio Nazr Mohammed (17 koševa i 12 skokova), dok je Tim Duncan ubacio tek 14 koševa uz 13 skokova.

U Miamiu su Shaquille ONeal (27 koševa i 6 skokova) i Dwyane Wade (22 koša i 6 skokova) bili najzaslužniji za trijumf Lakersa protiv Sacramenta (119:99). Predrag Stojaković (19) i Mike Bibby (17) bili su najefikasniji u dresu Kingsa.

Rezultati:

San Antonio - Denver 85:89 Minnesota - Philadelphia 84:86 La Clippers - Golden State 105:92 Washington - Memphis 82:93 Detroit - Houston 99:97

Miami - Sacramento 119:99 Phoenix - Seattle 149:152 (produžetak) Portland - Dallas 89:95 (produžetak) La Lakers - Toronto 122:104

1. Denver 23 19 .548 -
  2. Minnesota 19 19 .500 2