Mediteranske igre u Pescari
0

Hamza Alić osvojio srebro

Sarajevo-x.com
Kako je izvjestio Olimpijski komitet BiH, najbolji bh.atletičar Hamza Alić jučer je osvojio srebrenu medalju u bacanju kugle na Mediteranskim igrama u Pescari. Drugi bh.predstavnik Kemal Mešić osvojio je deveto mjesto.

Džudista Mitar Mrdić (kategorija do 73 kg) pobjedio je Crnogrca Aleksandra Nikčevića sa rezultatom 5:0, a u četvrtfinalu izgubio od francuza Riada Muhameda sa rezultatom 5:0.

Lukač Aldin u kategoriji do 81kg izgubio je u osmini finala od Turčina Sarija Ahmeta sa rezultatom 10:0 i nastavlja borbi u repasažu. Nermina Ćosikić izgubila je u osmini finala od Francuskinje Louette Lucie.

Amel Mekić u kategoriji do 100 kg u četvrtfinalu pobijedio je Grka Iliadisa Dionysiosa, a u polufinalu se bori sa Francuzom Maretom Cyril.