VN Italije
0

Sutil najbrži na drugom treningu

Adrian Sutil
Rezultati Force Indije u posljednje dvije sedmice više definitivno nisu slučajnost. Adrian Sutil je bio najbrži na drugom slobodnom treningu uoči Velike nagrade Italije, 13. utrke sezone Svjetskog prvenstva Formule 1.

Njemački je vozač na poslijepodnevnom treningu odvozio krug na stazi u Monzi za minutu i 23.924 sekunde, ostavivši iza sebe dvojac Renaulta, mladog Francuza Romaina Grosjeana i Španca Fernanda Alonsa.

Sutil je odličnu formu potvrdio i trećim mjestom na jutarnjem treningu, a sve je došlo samo dvije sedmice nakon što je Force Indija drugim mjestom svoga tadašnjeg vozača Giancarla Fisichelle u Belgiji došla do prvih bodova.

Dobru je formu u petak pokazao i Heikki Kovalainen u McLarenu. Finac je drugom mjestu na prvom treningu, dodao i četvrto poslijepodne. No, njegov timski kolega Lewis Hamilton, najbrži u jutarnjim satima, na drugom treningu nije bio na visokom nivou, završio je tek 11.

Vodeći čovjek u ukupnom poretku Jenson Button je zbog problema s bolidom zauzeo pretposljednje, 19. mjesto, a na samom je dnu bio novi vozač Ferrarija Giancarlo Fisichella. Uspješan nije bio ni Sebastian Vettel koji u Monzi koristi svoj posljednji novi motor ove sezone. Nijemac je završio drugi trening na 18. mjestu.