sport
0

EP u vaterpolu: Srbija i Grčka bez problema prošli u polufinale

Grci slave pobjedu nad Španijom u četvrtfinalu (Foto: EPA)
Vaterpolisti Srbije i Grčke plasirali su se bez problema u polufinale Evropskog prvenstva koje se igra u Beogradu.

Srbija je u četvrtfinalu savladala Rusiju sa 15:5 i na taj način potvrdila kandidaturu za zlato.

Rusi su se dobro držali samo u prvoj četvrtini koju su izgubili sa 3:2 i to je bilo sve što su prikazali u ovom duelu. Preostale tri dionice igre Srbija je riješila u svoju korist 4:1, 4:2 i 4:0.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Andrija Prlainović i Dušan Mandić sa po tri gola.

Grčka je sa 6:2 porazila Španiju, a sve je riješeno već nakon treće četvrtine kada je rezultat glasio 5:2.

Grke je do trijumfa predvodio Ioannis Fountoulis sa tri gola, dok su po jedan postigli Emmanouil Mylonakis, Angelos Vlachopoulos i Konstantinos Mourikis.

U polufinalu će se prekosutra sastati Srbija i Grčka, dok će drugi polufinalni par činiti pobjednici sutrašnjih duela Italija - Crna Gora i Hrvatska - Mađarska.