sport
0

Domaći poraz Nerazzurra: Interu dva crvena kartona, Torinu pobjeda

Iznenađujućom pobjedom Torina u gostima protiv Intera (2:1) okončano je 31. kolo Serie A.

Inter je u utakmicu ušao sa nizom od tri ligaške utakmice bez poraza pri čemu su upisali dvije pobjede i jedan remi i to onaj protiv Rome u gostima (1:1). Na drugoj strani, Torino je tražio pobjedu koja bi prekinula katastrofalan niz od pet ligaških utakmica bez trijumfa,

Gosti su na kraju i uspjeli prekinuti crni niz iako je početak meča nagovijestio pobjedu Intera. Icardi je golom iz penala u 17. minuti razveselio domaće navijače, ali je u drugom poluvremenu sve bilo protiv tima Roberta Mancinija.

Prvo je Molinaro izjednačio na 1:1 u 55. minuti da bi samo dvije minute kasnije Miranda dobio drugi žuti karton. Već u 72. minuti novo isključenje dobija Nagatomo koji je zaradio direktan crveni karton kada je napravio penal i svoj tim ostavio na "cjedilu".

Siguran sa bijele tačke bio je Belotti, a do kraja meča rezultat se nije mijenjao čime je Inter izgubio skoro sve nade za plasmanom u Ligu prvaka naredne sezone pošto je trećeplasirana Roma udaljena osam bodova.