{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Cerić najbolja sportistkinja u BiH, Pjanić ambasador sporta

23.1.2015. u 21:46
94
148
Cerić najbolja sportistkinja u BiH, Pjanić ambasador sporta
94
U Narodnom pozorištu u Sarajevu večeras je održan 70. izbor najuspješnijih sportista i sportskih ekipa Bosne i Hercegovine za 2014. godinu.
BH. džudistkinja Larisa Cerić dobitnica je najvišeg priznanja, odnosno, proglašena je ukupno najboljom sportistkinjom BiH u 2014. godini. Ambasador sporta je bh. reprezentativac i zvijezda AS Rome Miralem Pjanić.

Stručni žiri je dodijelio priznanja u osam kategorija, a pored toga su dodijeljena specijalna priznanja i specijalne nagrade.

Kategorija "Najuspješniji sportista u muškoj konkurenciji":

1. Admir Zukan (karate) - 510 bodova, 3. mjesto na Svjetskom prvenstvu, 2. mjesto na Balkanskom prvenstvu i 5. mjesto na Evropskom prvenstvu.

2. Harun Sadiković (džudo) - 480 bodova, 2. mjesto na Balkanskom prvenstvu, treći na Evropskom prvenstvu za takmičare do 23 godine i treći na Evropskom kupu za seniore.

3. Amel Tuka (atletika) - 390 bodova, 3. mjesto na Balkanskom prvenstvu, 6. mjesto na Evropskom prvenstvu.

4. Sead Alijagić (fly fishing) - 360 bodova, 1. mjesto na Jadransko-podunavskom kupu.

5. Admir Duranspahić (stoni tenis) - 330 bodova, prvak BiH za 2014. godinu.

Benjamin Druškić (dizanje tegova) - 330 bodova, prvak BiH za 2014. godinu.

Kategorija "Najuspješniji sportista u ženskoj konkurenciji":

1. Larisa Cerić (džudo) - 510 bodova, 2. mjesto na Evropskom prvenstvu, 2. mjesto na Evropskom klupskom prvenstvu, 1. mjesto na Evropskom kupu.

2. Olivera Jurić (dizanje tegova) - 396 bodova, prvakinja BiH, Osvajačica Kupa BiH.

3. Emina Hadžiahmetović (stoni tenis) - 360 bodova, prvakinja BiH, 2. mjesto na Balkanskom prvenstvu ekipno, 3. mjesto na Balkanskom prvenstvu pojedinačno.

4. Dijana Huskić (bodybuilding) - 330 bodova, prvakinja BiH.

Rahima Zukić (atletika) - 330 bodova, prvakinja BiH.

Kategorija "Najuspješnija ekipa u muškoj konkurenciji":

1. STK Mostar (stoni tenis) - 396 bodova, prvak BiH, osvajač Kupa BiH.

OKK SPARS (košarka) - 396 bodova, pioniri, kadeti i juniori prvaci BiH, jedini učesnik Eurolige.

Kategorija "Najuspješnija ekipa u ženskoj konkurenciji":

1. STK Spin Sarajevo (stoni tenis) - 396 bodova, prvak BiH, osvajač Kupa BiH, 5. mjesto na Mediteranskom klupskom kupu.

2. AK Borac Banja Luka (atletika) - 330 bodova, prvo mjesto na ekipnom prvenstvu BiH.

Kategorija "Najuspješnija državna selekcija ili ekipa":

1. Muška seniorska rukometna reprezentacija BiH - pobjednik kvalifikacione grupe i plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Kategorija "Najuspješniji trener":

1. Branislav Crnogorac (džudo) - 570 bodova - drugo mjesto na Evropskom prvenstvu (Larisa Cerić), 2. mjesto na Olimpijskim igrama mladih (Aleksandra Samardžić).

2. Danijel Berezovski (stoni tenis) - 396 bodova, prvak BiH, osvajač Kupa BiH.

Amela Hadžiahmetović-Mujezinović (stoni tenis) - 396 bodova, prvak BiH, osvajač Kupa BiH.

Namik Omerović (dizanje tegova) - 396 bodova, prvak BiH i osvajač Kupa BiH.

3. Nebojša Matijević (atletika) - 330 bodova, prvak BiH, 3. mjesto na Balkanskim igrama (Stanivuković), 3. mjesto na Balkanskim igrama (Erceg).

Mirsad Terzo (bodybuilding i fitness) - 330 bodova, prvak BiH, 3. mjesto na Balkanskom prvenstvu.

Kategorija "Najuspješniji junior":

1. Anes Čongo (karate) - 540 bodova, 1. mjesto na Evropskom prvenstvu (juniori), 1. mjesto na Balkanskom prvenstvu U21, 3. mjesto na Balkanskom prvenstvu (seniori).

2. Harun Sadiković (džudo) - 480 bodova, 3. mjesto na Evropskom prvenstvu U23, 3. mjesto na Evropkom kupu (seniori), 2. mjesto na Balkanskom prvenstvu (seniori).

3. Eldin Omerović (dizanje tegova) - 396 bodova, prvak BiH, osvajač Kupa BiH.

4. Irhad Bušatlić (stoni tenis) - 330 bodova, prvak BiH.

Ognjen Smiljanić (sportski ribolov - mušičarenje) - 330 bodova, prvak BiH.

Kategorija "Najuspješnija juniorka":

1. Aleksandra Samardžić (džudo) - 570 bodova. 3. mjesto na Evropskom prvenstvu U23 seniori, 2. mjesto na Olimpijskim igrama mladih.

2. Edina Haračić (stoni tenis) - 330 bodova, prvakinja BiH.

Nikolina Stanivuković (atletika) - 330 bodova, 3. mjesto na Balkanskom prvenstvu, 1. mjesto na prvenstvu BiH.

Sanela Šehović (bodybuilding) - 330 bodova, prvakinja BiH.

Ambasador sporta - Miralem Pjanić, reprezentativac BiH i nogometaš AS Rome

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: