sport
11

Centrowitz slavio u utrci na 1.500 metara i SAD-u donio još jedno zlato

Piše: E. M.
Na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru večeras je održana i trka na 1.500 metara u kojoj je slavio Amerikanac Matthew Centrowitz sa vremenom 3:50.00 minuta.

Asbel Kiprop u večerašnjoj trci na 1.500 metara trčao je za drugo zlato, ali to se ipak nije dogodilo. U veoma uzbudljivoj završnici smjestio se tek na šestoj poziciji.

Iza prvoplasiranog Centrowitza smjestio je Alžirac Taoufik Makhloufi sa jedanaest sekundi zaostatka za Centrowitza, dok je Novozelanđanin Nicholas Willis utrku završio na trećem mjestu sa vremenom 3:50.24.

Matthew je Sjedinjenim Američkim Državama donio 41. zlatnu medalju, te broj ukupno osvojenih medalja povećao na 114. Amerikanci su još osvojili 36 srebrenih i 37 bronzanih medalja na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.