Atletika
0

Bolt slavio na stotki u Torontu

Jamajčanski atletičar-sprinter Usain Bolt (23) pobijedio je u utrci na 100 metara održanoj na Festivalu izvrsnosti u kanadskom Torontu.

Na stadionu Varsity Univerziteta u Torontu trostruki je olimpijski pobjednik i rekorder iz Pekinga pobijedio trojicu američkih rivala otrčavši po kišnim i prohladnim uvjetima dionicu za tačno 10 sekundi. Shawn Crawford, kojega je Bolt pobijedio u finalu utrke na 200 metara u Pekingu, zauzeo je i ovdje drugo mjesto s vremenom 10.25.

• Bilo je dobro. Možda sam trebao biti malo bolji. No, zadovoljan sam. Prošao sam kroz sve bez povrede i to je ono najbitnije - rekao je Jamajčanin nakon svega.

Na Festivalu izvrsnosti nastupilo je ukupno 50 olimpijaca, no Bolt je bio najveća zvijezda. Za nastup pred 5.835 navijača, od kojih je mnogo bilo njegovih s Jamajke, dobio je 250.000 kanadskih dolara.