sport
189

Bišćanin Rasim Junuzović uspješan na ultrabalatonu u Mađarskoj

Piše: A.H.
Ultramaratonska trka, 7. Ultrabalaton, održana je jučer u Mađarskoj. Utrka oko jezera Balaton, čija je dužina 212 kilometara, bila je izazov za Bišćanina Rasima Junuzovića, jedinog predstavnika BiH na ovom prestižnom takmičenju. Utrku je završio u vremenu 31:07: 23 i zauzeo 67. mjesto.
Rasim Junuzović
"Sa pripremama za Ultrabalaton pripremao sam se dvije godine. Svakodnevno sam trčao od 20 do 50 km i u međuvremenu se takmičio na maratonima u regionu. No Ultrabalaton za mene je bio pravi izazov i borba protiv samoga sebe, s obzirom da sam se vrlo kasno počeo baviti trčanjem, prije otprlike tri godine", kazao je 39-godišnji Rasim Junuzović, inače jedan od najpoznatijih bihaćkih ugostitelja.

Start ovogodišnjeg Ultrabalatona, najvećeg ultramaratonskog takmičenja u ovom dijelu Evrope, bio je u gradu Balatonvilagos. U utrku je krenuo 161 takmičar iz 14 zemalja, što je rekordan broj učesnika u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.