85

Barcelona ostvarila tešku pobjedu i nastavila potjeru za vodećim Realom

H. H.
Jedini gol za Barcelonu postigao je Raphinha (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Barcelone pobijedili su Las Palmas rezultatom 1:0 u okviru 30. kola španske La Lige i zadržali su korak za vodećim Realom.

Barca se mučila uprkos tome što je igrala s igračem više od 24. minute kada je isključen gostujući golman Valles koji je van šesnaeterca faulirao Raphinhu.

Gosti su se uprkos igraču manje odlično branili i odolijevali su napadima Katalonaca sve do 59. minute kada je Barca konačno slomila njihov otpor.

Joao Felix je poslao odličan centaršut u šestnaesterac, a Raphinha je glavom pogodio za 1:0. Do kraja je Felix uzdrmao stativu, dok je Moleiro na drugoj strani šutirao zamalo pored gola, no rezultat se nije mijenjao.

Barca sada ima pet bodova manje, ali i susret više od Real Madrida. U narednom kolu Katalonci će gostovati Cadizu.