{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Za većinu predstava rasprodane ulaznice

S
13.10.2008. u 11:10
0
1
Za većinu predstava rasprodane ulaznice
0
Za većinu predstava rasprodane ulaznice
Iako će se na ovogodišnjem, 48. Festivalu MESS 33 izabrane pozorišne trupe predstaviti sarajevskoj, zeničkoj i goraždanskoj publici predstaviti više od 50 puta, slobodnih ulaznica za veći broj predstava više nema.
Telefoni u direkciji MESS-a neprekidno zvone. Ljudi dolaze traže i mole, ali karata za većinu predstava, nažalost, nema. Dajana, Medina i Mia, koje su zadužene za rezervacije i prodaju karata, ovim putem obavještavaju ljubitelje pozorišta da buketi cvijeća, čokolade i duhoviti SMS-ovi koje im svakodnevno šalju ne mogu promijeniti fakat da karata više, jednostavno, nema.

"Ovakva situacija, osim što ukazuje na skučenost teatarskog prostora i činjenicu da u Sarajevu već 50 godina nije izgrađeno nijedno novo pozorište, primorava nas da objavimo spisak onih predstava za koje je još uvijek moguće rezervirati karte na broj 062 268 996," istakli su iz MESS-a.

Prodaja karata počinje u ponedjeljak, 13. oktobra u prostorijama MESS-a.

Subota, 18.10.

BNP Zenica: 19:30, "Istina u prijevodu", SAD: The Colonnades Theatre Lab, Reditelj: Michael Lessac

Nedjelja, 19.10.

Narodno pozorište: 19:30, B. Brecht: "Bubnjevi u noći", Makedonija: Narodno pozorište ”Vojdan Čemodrinski”, Redatelj: Martin Kočovski

Stolarija Narodnog pozorišta: 20:00, Strindberg: "Gospođica Julija", BiH&Hrvatska:MESS/HNK Ivan pl. Zajc, Reditelj:Danir Zlatar Frey

Pozorište mladih: 11:00 i 17:00, Shakespeare: "Bura", BiH: Pozorište mladih
Redatelj: Drago Buka

Ponedjeljak, 20.10.

Pozorište mladih: 11:00 i 17:00, Raimundo i najmanji bend na svijetu, Brazil: Cia Opera na Mala, Reditelj: Cris Miguel&Sergio Serrano

Stolarija Narodnog pozorišta: 20:00, Strindberg: "Gospođica Julija"
BiH&Hrvatska: MESS/HNK Ivan pl. Zajc, Reditelj: Danir Zlatar Frey

Utorak, 21.10.

Hotel Pošta: od 12:00 do 18:00 sati, Ex-pozicija, Hrvatska: Bacači sjenki, Reditelj: Boris Bakal

Stolarija Narodnog pozorišta: 20:00, Strindberg: "Gospođica Julija"
BiH&Hrvatska: MESS/HNK Ivan pl. Zajc, Reditelj: Danir Zlatar Frey

Srijeda, 22.10.

Hotel Pošta: od 12:00 do 18:00, Ex-pozicija, Hrvatska: Bacači sjenki, Reditelj: Boris Bakal

BNP Zenica: 19:30, "Bubnjevi u noći", Makedonija: Narodno pozorište ”Vojdan Čemodrinski”, Reditelj: Martin Kočevski

Stolarija Narodnog pozorišta: 20:00, Strindberg: "Gospođica Julija", BiH&Hrvatska: MESS/HNK Ivan pl. Zajc, Reditelj: Damir Zlatar Frey

Narodno pozorište:19:30, N. Erdman: "Samoubica", BiH: Narodno pozorište, Redatelj: Eduard Miler

Četvrtak, 23.10.

Stolarija Narodnog pozorišta: 20:00, Strindberg: "Gospođica Julija", BiH&Hrvatska: MESS/HNK Ivan pl. Zajc, Reditelj: Damir Zlatar Frey

Dom mladih Skenderija: 22:00, "Čudovišta i čuda", Meksiko: Theatro de Ciertos Habitantes, Redatelj: Claudio V. Kuri

Petak, 24.10.

SARTR: 11:00 i 17:00, "Blizanke", Hrvatska: Dječije kazalište Dubrava, Reditelj: Oliver Frljić

Pozorište mladih: 22:00, "Sivi automobil", Meksiko: Teatro De Ciertos Habitantes, Redatelj: Claudio V. Kuri

Subota, 25.10.

Narodno pozorište: 19:30, T.Williams: "Tramvaj zvani čežnja", Slovenija: SNG Maribor, Reditelj: Damir Zlatar Frey

BNP Zenica: 19:30, S. Kane: "Fedrina ljubav", Srbija&BiH: JDP&MESS, Reditelj: Iva Milošević

Kamerni Teatar 55: 22:00, P.I. (PAYS), Francuska&Benin: Compagnie Julie Dossavi, Reditelj: Julie Dossavi

Pozorište mladih: 22:00, L. Hubner: "Nakaze", BiH: Pozorište mladih, Reditelj: Dino Mustafić

Nedjelja, 26.10.

Pozorište mladih: 11:00 i 17:00, H.K. Andersen: "Palčica", Slovenija: Mini teatar, Reditelj: Robert Walti

Narodno pozorište 22:00, Sclavi: "Emigrantska pjesma", Republika Češka: Divaldeni Studio, Reditelj: Viliam Dočolomansky

Kamerni Teatar 55: 22:00, P.I. (PAYS), Francuska&Benin: Compagnie Julie Dossavi, Redatelj: Julie Dossavi

Ponedjeljak, 27.10.

SARTR: 17:00, "Život je lijep", France&BiH: Prince Mouche, Autor: Muharem Vojniković, Redatelj: Antoine de Staël

Narodno pozorište:19:30, M. Kovač: "Danilo", Crna Gora, Redatelj: Radmila Vojvodić

Pozorište mladih: 22:00, S.Kane: "Fedrina ljubav", Srbija&BiH JDP&MESS, Reditelj: Iva Milošević

Utorak, 28.10.

BNP Zenica: 13:00, "Pika", Slovenija: SMG, Reditelj: Vito Taufer

Narodno pozorište: 19:30, "Pjevajte i budite radosni", Belgija: KVS, Reditelj: Ruud Gielens

Pozorište mladih: 22:00, S. Kane: "Fedrina ljubav", Srbija&BiH: JDP&MESS, Redatelj: Iva Milošević

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: