Veliki turski derbi
136

Fenerbahče pobijedio Galatu za veliku dramu u posljednjem kolu Superlige

E. K.
Nogometaši Fenerbahčea su u 37. kolu turske Superlige pobijedili najvećeg rivala ekipu Galatasarayja rezultatom 1:0 i zadržali teoretske šanse za osvajanjem titule prvaka Turske.

Fener je na ovaj način odgodio proslavu titule prvaka Turske svog najvećeg rivala za posljednje kolo kada je na programu utakmica protiv Konyaspora u gostima.

Trijumf Feneru je donio turski defanzivac Caglar Soyuncu u 71. minuti susreta, a vrijedi spomenuti da je gostujući sastav igrao s igračem manje još od 21. minute kada je isključen Alexander Djiku.

Naši Edin Džeko je utakmicu počeo s klupe za rezervne igrače, a u igru je ušao u 82. minuti susreta zamijenivši Michyja Batshuayija dok Rade Krunić nije bio ni na klupi.

Galata je kolo prije kraja i dalje prvoplasirana sa 99 osvojenih bodova, tri više od drugoplasiranog Fenerbahčea.

U sljedećem kolu Fener će na svom terenu dočekati Istanbulspor dok će Galata kao što smo već napisali gostovati kod Konyaspora.

Ukoliko oba sastava budu imala po 99 bodova na kraju, prvak će biti Fenerbahče zbog boljeg međusobnog omjera.