Tenis
16

World Tour Finals: Đoković nakon preokreta savladao Thiema

Novak Đoković je nakon preokreta savladao Dominica Thiema u prvom meču grupe B na završnom Mastersu sezone, World Tour Finalsu u londonskoj O2 Areni.

Thiem, koji je kao devetoplasirani svjetski na završni Masters turnir došao zbog odustajanja osmoplasiranog Rafaela Nadala, iznenadio je drugog tenisera svijeta u prvom setu kojeg je riješio u svoju korist rezultatom 7:6(10) nakon 69 minuta igre.

Đoković se nije predao i odmah je u prvom gemu drugog seta napravio break i nagovijestio preokret. Drugi set je riješio sa ubjedljivih 6:0 za samo 23 minute i tada je bilo jasno da će srbijanski teniser zabilježiti pobjedu.

I u trećem setu Đoković je odmah u trećem gemu napravio break, a potom i u sedmom i rutinski priveo treći set kraju rezultatom 6:2.

Drugi meč današnjeg dana u grupi B igraju Gael Monfils i Miloš Raonić.