Ligue 1
0

Thauvin lijepim pogotkom donio minimalnu pobjedu Marseilleu protiv Guingampa

Ekipa Marseille upisala je pobjedu na domaćem terenu protiv Guingamp minimalnim rezultatom 1:0 u meču 14. kola francuske Ligue 1.

Domaća ekipa puno bolje je otvorila meč, a prvu priliku imali su u 16. minuti kada Konstantinos Mitroglou šutira pravo u golmana gostujuće ekipe, da bi Dimitri Payet šutirao pored gola iz odlične situacije u 21. minuti.

Ključni trenutak na meču desio se u 31. minuti kada Florian Thauvin nakon sjajno soloprodora pogađa mrežu Guingamp i tako svojoj ekipi osigurava tri vrijedna boda.

Nakon 14. odigranih utakmica ekipa s Vélodromea nalazi se na četvrtoj poziciji i na svom kontu ima 28 osvojenih bodova, sedam manje od prvoplasiranog PSG-a kojeg u posljednjem susretu ovog kola očekuje duel protiv Monaca.