Ligue 1
33

PSG u derbiju savladao Marseille na Parku prinčeva

Ekipa PSG savladala je Marseille u derbiju 27. kola francuske Ligue 1, a na Parku prinčeva trenutno prvoplasirana ekipa slavila je rezultatom 3:0.

Već u 10. minuti, PSG je došao u vodstvo. Strijelac pogotka bio je mladi Kylian Mbappe koji je nakon driblinga šutirao lijevom nogom, a lopta je završila u prvom uglu nemoćnog Pelea.

Samo 17 minuta bilo je potrebno PSG-u da postigne i drugi pogodak. Neymar je šutirao, njegov udarac išao je pored gola, ali lopta je pogotila nesretnog Rolanda i završila u mrežu Marseillea za već tada, nedostižnu prednsot domaće ekipe.

Konačnih 3:0 postavio je Edison Cavani u 55. minuti nakon asistencije Neymara, a ovo je za Cavanija bio 24 pogodak u ovoj sezoni.

S druge strane, Neymar je upisao 13. asistenciju, a pored toga, Brazilac na svom kontu ima i 19 postignutih pogodaka.

Nakon 27 odigranih kola, PSG je daleko prvi na tabeli francuske Ligue 1 sa 71 osvojenim bodom, čak 14 više od Monaca koji je na drugom mjestu, dok je Marseille ostao na trećem mjestu sa 55 osvojenih bodova.