Superkup Francuske
22

PSG pobijedio Marseille, Pochettino osvojio prvi trofej u karijeri

Ekipa PSG osvojila je Superkup Francuske nakon pobjede protiv Marseillea u Lensu rezultatom 2:1.

Parižani su bolje otvorili meč, a do vodstva su mogli doći u 18. minuti kada je Icardi šutirao pored gola. Icardi je u 22. minuti postigao gol, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije, a gol je poništen i Mbappeu u 31. minuti.

Ipak, u 39. minuti nije bilo spasa za Marseille i Icardi je pogodio za vodstvo PSG-a, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

PSG je pitanje pobjednika riješio u 85. minuti kada je oporavljeni Neymar ušao s klupe i pogodio s bijele tačke za 2:0, a Marseille je preko Payeta uspio postići samo utješni pogodak.

Ovaj tim iz Pariza je tako osvojio prvi trofej u ovoj sezoni, a zanimljivo, ovo je i prvi trofej za Pochettina na klupi Parižana i prvi u karijeri za ovog stručnjaka iz Argentine.

PSG - Marseille 2:1 (Icardi, Neymar/Payet)