10

PSG izbacio Ajaccio iz lige, Messiju navijači zviždali svaki put kada primi loptu

E. B.
Lionel Messi (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši PSG-a su u 35. kolu francuske Ligue 1 pobijedili Ajaccio visokim rezultatom 5:0 i poslali ga u niži rang takmičenja.

Fabian Ruiz je u 22. minuti doveo PSG u vodstvo, a Achraf Hakimi je u 33. povisio na 2:0. Potom je Kylian Mbappe u 47. i 54. postigao golove, a u 73.minuti Mohamed Youssouf je pogodio vlastitu mrežu za konačnih 5:0.

U 77. minuti obje ekipe su ostale sa deset igrača nakon velike svađe između Hakimija i Thomasa Manganija koji su dobili crvene kartone.

No, ni pet pogodaka i dva crvena kartona nisu obilježila susret već zvižduci domaćih navijača upućenih Lionelu Messiju.

Naime, kada god je najbolji igrač svijeta primio loptu, dobio bi žestoke zvižduke sa tribina i taj "poseban tretman" Argentinac je imao tokom svih 90 minuta susreta, te je sada i definitivno jasno da ga nećemo gledati u Parizu iduće sezone.

A od PSG-a bi se mogao oprostiti s titulom s obzirom da Parižani u narednom kolu pobjedom u gostima kod Auxerrea mogu stići do nje.

S druge strane, Ajaccio se pridružio Troyesu i Angersu u nižem rangu naredne sezone.