Nevjerovatna utakmica
0

Pogledajte zbog kakvog je slavlja Irak ispao s Azijskog kupa, nikome nije jasno šta se desilo

D. P.
Nejasno šta je želio poručiti i zbog čega je isključen (Foto: Screenshot)
Nogometaši Iraka ispali su s Azijskog kupa nakon poraza od Jordana, a potpuno nevjerovatne scene obilježili su duel i na kraju preokret Jordanaca za pobjedu rezultatom 3:2.

U toku su utakmice osmine finala Azijskog kupa, a duel Jordana i Iraka bio je nevjerovatno dramatičan i napet. Jordanci su vodili na poluvremenu i bili su blizu senzacije, ali je onda uslijedio preokret Iraka za svega nekoliko minuta.

Irak je u 68. minuti poravnao na 1:1, a onda je Ayman Hussein pogodio za preokret i vodstvo Iračana. No, tokom slavlja gola sjeo je na teren i imitirao jedenje trave. Iranski sudija mu je prišao i dao mu drugi žuti karton te ga isključio.

Crveni karton ostavio je u nevjerici sve Iračane, a posebno Husseina koji je slavio gol i zaradio isključenje.

To je tek bio početak drame. Jordanci su gubili do 95. minute, a onda su u dvije minute postigli dva gola i plasirali se u četvrtfinale Azijskog kupa gdje će igrati protiv Tadžikistana.