Olimpik spektakularnim preokretom u finišu pobijedio Tuzla City, remi Slobode i Zrinjskog

E. B.
Olimpik - Tuzla City (Foto: T. S./Klix.ba)
Današnjim susretima od 13 sati nastavljeno je 16. kolo Premijer lige BiH.

Olimpik je na Otoci dočekao Tuzla City. Gosti su vodili dva puta, no Vukovi su slavili nakon velikog preokreta u finišu susreta rezultatom 3:2.

Gosti su poveli već u 3. minuti susreta kada je Džafić sjajno šutirao van kaznenog prostora i pogodio same rašlje gola Olimpika.

Radost Cityja je trajala samo dvije minute jer je već u 5. minuti Olimpik stigao do izjednačenja preko Osmanovića iz penala.

Tuzlaci su ponovo stigli u vodstvo pogotkom Badjija iz 58. minute, no u samom finišu susreta Olimpik dolazi do spektakularnog preokreta i pobjede.

Najprije je u 77. minuti Šišić pogodio za 2:2, a potom je u 86. minuti Osmanović još jednombio siguran iz penala za konačnih 3:2.

Kraj susreta su obje ekipe dočekali sa po deset igrača jer su u posljednjoj minuti isključeni Cruz kod domaćina i Badji kod gostiju.

U drugom susretu 16. kola koji se igrao od 13 sati sastali su se Sloboda i Zrinjski.

Gosti su bili nešto bolji rival na Tušnju, no susret je na kraju završen bez pogodaka.

Olimpik - Tuzla City 3:2 (Osmanović penal 5., penal 86., Šišić 77. - Džafić 3., Badji 58.) Sloboda - Zrinjski 0:0