Premiership
42

Očajni Arsenal ponovo razočarao porazom kod West Hama, Kolašincu 90 minuta

Nogometaši West Hama pobijedili su na Olimpijskom stadionu u Londonu u okviru 22. kola Premiershipa ekipu Arsenala rezultatom 1:0 i tako nastavili pružati promjenjive igre i rezultate.

Topnici su s druge strane razočarali nakon pobjede protiv Fulhama u prošlom kolu, a da će meč ići u tom smjeru nagovijestio je Noble već u sedmoj minuti, ali je Leno bio na mjestu.

Lacazette je potom u dva navrata ozbiljno zaprijetio Fabianskom, a u 32. minuti u velikoj prilici se našao Anderson.

Do odlaska na odmor viđene su još po jedna dobra prilika s obje strane, ali promjene rezultata nije bilo. Zaprijetio je Guendouzi za goste i Rice za domaće.

Već u trećoj minuti nastavka West Ham je došao u vodstvo. Nasri je uposlio Ricea, koji je matirao gostujućeg golmana za veliko slavlje domaćih navijača.

Arsenal je pokušavao do kraja meča doći do izjednačenja, ali osim promašenih prilika Aubameyanga i Iwobija, ništa značajnije nisu uradili pa je ostalo konačnih 1:0.

Bh. defanzivac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta za poraženu ekipu, a pola sata prije kraja meča zbog grubog prekršaja je zaradio žuti karton.

Arsenal je uprkos porazu ostao na petom mjestu Premiershipa, dok se West Ham probio na osmu poziciju.