Mašina za golove
120

Nezaustavljivi Zlatan Ibrahimović postigao 29. pogodak u MLS-u

Švedski napadač Zlatan Ibrahimović postigao je 29. gol u ovoj sezoni MLS-a u domaćem porazu Los Angeles Galaxyja od Vancouvera rezultatom 4:3.

Gosti su u vodstvo stigli u 20. minuti kada Henry pogađa za 0:1, ali samo tri minute nakon toga Ibrahimović koristi asistenciju Pavona i poravnava na 1:1. Bio je to 29. Ibrahimovićev gol u ovoj sezoni, kojim se plasirao na drugo mjesto najboljih strijelaca, a ispred njega je samo Carlos Vela koji je postigao 31 gol.

Prije kraja prvog poluvremena Vancouver preko Baira stiže u novo vodstvo, no Antuna je u 58. minuti opet donio poravnanje svom timu. Ricketts u 64. minuti pogađa za treće vodstvo gostiju, nedugo zatim Pontius opet vraća stvari na početak, a konačnih 4:3 i veliku pobjedu gostima donio je Chirinos u 93. minuti.

Ostali rezultati:

Colorado - Dallas 3:0 Minnesota - Los Angeles FC 1:1 Real Salt Lake - Houston Dynamo 2:1 San Jose Earthquakes - Seattle Sounders 0:1 Sporting Kansas City - Portland 2:2